Górnictwo (82)

Lotnictwo (47)

Obróbka metali (132)

Różne gałęzie przemysłu Total Energies (82)

Przemysł energetyczny (85)

Przemysł cementowy i materiałów (111)

Przemysł chemiczny (93)

Przemysł drzewny i papierniczy (108)

Przemysł przetwórstwa żywności (102)

Przemysł przetwórstwa stali (111)

Przemysł tekstylny (94)

Historia i ogólna charakterystyka firmy

Total jest jednym z liderów rynku światowego pod względem produkcji wysokojakościowych środków smarnych, zatrudniając w swoich placówkach – rozmieszczonych w obrębie 150 krajów, w najróżniejszych częściach globu – niemal 100 000 osób. Niezwykle ważne dla sukcesu tej firmy było – i wciąż jest – profesjonale oraz troskliwe podejście do potrzeb klientów. Od początku istnienia na rynku smary i oleje Total wytwarzane były w sposób gwarantujący ich wysokie właściwości użytkowe, przy zachowaniu możliwie najniższych cen. Jak twierdzą czołowi przedstawiciele firmy, już sama nazwa – wprowadzona na rynek w 1954 roku i występująca w różnych językach pod bardzo zbliżoną wymową oraz w ramach identycznego znaczenia – symbolizuje duże oddanie klientom, którzy wybierają produkty firmy Total. O sukcesie może świadczyć nie tylko fakt zdobycia przez grupę Total ogromnej popularności i rozpoznawalności w branży, ale także przejęcie w 2000 roku, docenianej od przeszło 45 lat marki Elf, która obecnie również wiedzie prym, jeśli chodzi o wytwarzanie preparatów smarnych, olejów silnikowych oraz wyrobów pochodnych.

Warto jednak zaznaczyć, że działalność firmy nie kończy się wyłącznie na produkcji i dystrybucji wysokojakościowych olejów, smarów Total i Elf. Aby umożliwić sobie ciągłe doskonalenie oferowanych wyrobów oraz nieustannie zwiększać rozpoznawalność marki w oczach klientów, grupa Total podejmuje i pielęgnuje partnerstwo z licznymi kontrahentami z branży motoryzacyjnej.

Do stałych partnerów firmy, z którymi Total współpracuje zarówno w zakresie handlowym, jak i szkoleniowym oraz technologicznym, zaliczają się m.in.:

 • Citroën – z którym właściwa współpraca rozpoczęła się w 1968 roku, od stworzenia oleju Total, opracowanego specjalnie dla zniwelowania problemów z odpalaniem silnika Citroëna DS.
 • Mazda – z którą wspólnie opracowano szeroką gamę olejów dedykowanych do wszystkich modeli samochodów z oferty tego japońskiego producenta.
 • Kia – współpracująca z Total Lubricants w obrębie dystrybucji środków smarnych oraz dostaw olejów silnikowych do swoich fabryk.
 • Peugeot – francuski koncern samochodowy jest partnerem biznesowym na podstawie umów od 1995 roku. Rekomenduje produkty firmy Total do wszystkich produkowanych przez siebie modeli samochodów.
 • Aston Martin – brytyjski producent luksusowych pojazdów w wyroby Total zaopatruje nie tylko samochody swojej marki, ale również cały brytyjski zespół wyścigowy Aston Martin Racing.

Ponadto w ramach podejmowanych przez firmę działań partnerskich, z pewnością warto wymienić również regularne uczestnictwo – pod marką Elf Lubricants – w największych światowych zawodach motorowych, takich jak stworzone przez Międzynarodową Federację Motocyklową Mistrzostwa Świata Superbike’ów, MotoGP – stanowiące motocyklowy odpowiednik Formuły 1 – czy też World Series organizowane przez Renault.

Oleje i smary Total – cechy asortymentu

Produkty firmy Total oraz Elf to przede wszystkim bogata, kompleksowa i niezwykle różnorodna oferta. Środki smarne, oleje i inne wyroby pochodne tej firmy dedykowane są do najrozmaitszych branż i gałęzi przemysłu, spośród których wymienić można m.in.:

 • rynek samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów oraz autobusów, a także motocykli, motorów i skuterów,
 • przemysł rolniczy i ogrodniczy,
 • zaburtowe silniki, statki, łodzie motorowe,
 • przemysł lotniczy,
 • maszyny budowlane i górnicze oraz roboty ziemne,
 • szeroko pojętą energetykę,
 • przemysł chemiczny,
 • branżę spożywczą (przetwarzanie żywności),
 • metalurgię,
 • przemysł budowlany,
 • przetwórstwo drewna i papieru.

Smary i oleje Total to także wysoka i ceniona na całym świecie jakość, która zapewnia zarówno doskonałą wydajność mechanizmów pracujących przy ich wykorzystaniu, jak i wzmocnioną odporność na codzienną eksploatację oraz idącą w parze – przedłużoną żywotność urządzeń.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi cechami produktów firmy Total, dostępnymi w ramach poszczególnych kategorii naszej oferty.