Smary Molykote (20)

Pasty smarne oraz montażowe Molykote (21)

Oleje Molykote (2)

Środki smarne w aerozolu Molykote (9)

Rozpuszczalniki Molykote (1)

Powłoki przeciwcierne Molykote (2)

Molykote – ogólna charakterystyka dostępnego asortymentu

Bogata i niezwykle różnorodna oferta środków smarnych Molykote, od amerykańskiej korporacji Dow Corning, to owoc ponad 60 lat intensywnych dążeń do osiągnięcia optymalnych właściwości poszczególnych preparatów oraz nieustannych prac nad budowaniem szeroko zakrojonego asortymentu. W efekcie takiego podejścia firma ta jest dziś jednym z liderów produkcji środków do systemów tribologicznych. Zarówno w obrębie światowego, jak i polskiego rynku, oferuje między innymi:

 • oleje,
 • smary,
 • powłoki i lakiery poślizgowe,
 • dyspersje,
 • pasty smarne,
 • rozpuszczalniki.

Jeśli chodzi o gałęzie rynku, w ramach których powyżej wyszczególnione produkty znajdują zastosowanie, są to z kolei:

 • metalurgia, hutnictwo, kopalnictwo,
 • fabryki materiałów budowlanych,
 • przemysł maszynowy, transportowy i elektrotechniczny,
 • przemysł węglowy, paliwowy i energetyczny,
 • branża spożywcza oraz chemiczna,
 • zakłady poligraficzne i drukarnie,
 • wszelkie pozostałe sektory rynku, w ramach których wymagane jest smarowanie łożysk, przekładni oraz innych elementów systemów tribologicznych wchodzących w skład maszyn przemysłowych.

Produkty marki Molykote gwarantują jednak nie tylko olbrzymią rozmaitość zastosowań, ale także doskonałe parametry smarne, które zapewniają możliwość użytkowania w ramach ekstremalnie skrajnych temperatur, wysoką odporność na nacisk, tarcie, wibracje oraz odziaływujące na danych obiekt drgania. Dodatkowo, Molykote wpływa także na przedłużoną żywotność urządzenia oraz dużą wygodę stosowania, uzyskiwaną dzięki długookresowemu działaniu określonego rodzaju preparatów.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat produktów Molykote, dostępnych w ramach naszej oferty, a w razie pojawienia się pytań lub chęci uzyskania porady, serdecznie zachęcamy również do nawiązywania kontaktu z naszymi pracownikami. Gwarantujemy, że biorąc pod uwagę kompleksowość naszej oferty, wspólnie odnajdziemy rozwiązanie idealnie dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

Molykote, to specjalne produkty smarne do konserwacji i utrzymania urządzeń stosowane wszędzie tam, gdzie warunki pracy wykluczają stosowanie konwencjonalnych środków – ekstremalne temperatury, agresywne środowisko, itp. Wybierając produkty do konserwacji Dow Corning Molykote, stawiają Państwo na wynik ponad 60 lat innowacji światowego lidera w technologii środków smarnych. W skali globalnej działania firmy Dow Corning Molykote w dziedzinie badań i rozwoju technologii środków smarnych zapewniają, że produkty marki Molykote dają Państwu najlepsze rozwiązania technologiczne spośród wszystkich produktów dostępnych na rynku. Wybierając produkty Molykote, klient otrzymuje niezastąpioną jakość oraz pewność wysokich osiągów produktu smarnego, gwarantuje to marka rozpoznawalna na całym świecie. Molykote specjalizuje się w specyficznych środkach, przeznaczonych do konkretnych zastosowań. Produkty te zdają egzamin w najcięższych warunkach. Niezależnie od wymagań aplikacyjnych, firma Molykote potrafi dopasować odpowiedni środek. Co więcej, jeżeli nie są Państwo zadowoleni z obecnego smaru, pasty smarnej, proszę wysłać do nas zapytanie – wraz z inżynierami Molykote dopasujemy odpowiedni środek smarny dla opisanej przez Państwa aplikacji. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wszechstronności i olbrzymiej gamie produktów firmy Molykote. Jednak Molykote to nie tylko środki smarne, marka ta posiada bardzo bogatą ofertę chłodziw – renomowanej marki Hangserfer – przeznaczonych do pracy ze stalą, wolframem, kobaltem, stopami magnezu, aluminium oraz miedzi. Produkty te spotkały się ze szczególnym uznaniem w przemyśle lotniczym, medycznym oraz maszynowym. Nasza firma handluje środkami Molykote od lat, wypracowując sobie zasłuzoną pozycję na rynku. Owocuje to bardzo korzystnymi cenami, skróconym do niezbędnego minimum czasem reazlizacji zamówienia oraz możliwością sprowadzenia każdego produktu Molykote dopuszczonego na rynek polski. Dodatkowo możliwe jest przeprowadzenie bezpłatnych prób, w celu uwidocznienia poprawy działania systemu po odpowiednim zastosowaniu środków Dow Corning Molykote. Flagowymi produktami firmy są: Molykote 1000, Molykote D321R, Molykote BR 2 Plus, znajdziecie je Państwo w naszej firmie po bardzo atrakcyjnych cenach.