CARTER SH 220, 150, 320, 460, 680, 1000

Olej odpowiedni do przekładni poddanych bardzo dużym obciążeniom i wysokim temperaturom w trudnych środowiskach. Odpowiedni do smarowania przekładni turbin wiatrowych. 


Opis produktu:
Wysoka ochrona (w niskich i wysokich temperaturach) przed mikropittingiem i scuffingiem (wysoka klasa GFT). Olej posiada doskonałe właściwości EP, zapewnia dobrą ochronę przy dużych obciążeniach. Ma bardzo wysoki naturalny wskaźnik lepkości, jest odporny na ścinanie i ma niski współczynnik tarcia. Jest odpowiedni do pracy w bardzo niskich temperaturach, posiada niską temperaturę płynięcia. Odporny na utlenianie, dzięki czemu jest odpowiedni do pracy w wysokich temperaturach a czas pracy zwiększa się od dwóch do czterech razy. Jest kompatybilny z uszczelnieniami i metalami zawierającymi miedź

Zastosowanie:
Przekładnie pracujące w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych, wysokich temperaturach oraz przekładniach bardzo mocno obciążonych. 
Przekładnie silników elektrowni wiatrowych

Dostępne produkty:
CARTER SH 150
CARTER SH 220
CARTER SH 320
CARTER SH 460
CARTER SH 680
CARTER SH 1000


Oleje CARTER SH – jaki wariant produktu wybrać?

Oleje przekładniowe CARTER SH stosowane powszechnie w obrębie przetwórstwa żywności przeznaczone są do wykorzystywania w środowiskach roboczych o wysokich obciążeniach i dużych temperaturach. Od właściwego doboru zależy docelowa odporność na eksploatację oraz korodowanie określonego rodzaju maszyn przemysłowych. W związku z tym warto jeszcze przed zakupem dobrze rozważyć tę kwestię, aby ostatecznie wybrać właściwy produkt.

W tym celu należy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak gęstość, lepkość w zależności od ilości dostarczonego ciepła, temperaturę płynięcia i zapłonu przy otwartym oraz zamkniętym tyglu, a także stopień ochrony przed scuffingiem i mikropittingiem.

CARTER SH 220, 460 czy 1000?

Poszczególne warianty olejów CARTER SH różnią się od siebie przede wszystkim stopniem lepkości swojej struktury. Do dyspozycji użytkowników firma Total oddaje sześć podstawowych klas, z czego najniższy wskaźnik lepkości posiadają produkty CARTER SH 220 oraz 150, natomiast najwyższy – produkty 1000 i 680.

Tabela bardziej szczegółowo omawiająca wspomniane właściwości, dostępna jest w ramach karty danych technicznych, umieszczonej w zakładce „Pliki”. Jeśli na etapie doboru konkretnego oleju pojawią się problemy lub okaże się, że dany produkt nie nadaje się do stosowania w danej maszynie, zachęcamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego z naszym personelem. Z przyjemnością udzielimy profesjonalnej porady oraz pomożemy dobrać odpowiedni specyfik. Zapraszamy!